12. Sınıf Öğrencileri İçin İyi Haber : ‘Devamsızlıktan Bırakmayacağız’

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den 12. sınıf öğrencilerine iyi haber geldi. Bakan Özer, ’12. Sınıf öğrencilerini devamsızlıktan bırakmayacağız’ dedi.

‘Tüm illerimiz acı çekti’

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde 50 bin 500 insan hayatını kaybederken, 11 ilde büyük yıkıma neden oldu. Depremin izleri silinmeye çalışılırken, depremzede çocukların eğitimden mahrum kaldıkları gündeme geldi. 

Eğitim-İş Sendikası’nın deprem raporunda 2 milyon 400 bin öğrencinin deprem bölgelerinde eğitim alamadığı, bölgeye giden öğretmenlere ise ücret ödenmediği ve yemek, barınma gibi temel ihtiyaçlarının bile karşılanmadığı iddia edildi.

CNN TÜRK’den Dicle Canova’nın eğitim alanı ile ilgili sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ‘Bakanlık her yıl sınavdan sonra bu müjdeyi veriyordu. 10 ili etkilemedi, tüm illerimiz acı çekti. 12. sınıf öğrencilerimizi devamsızlıktan bırakmayacağız’ dedi.

’59 bin 922 öğrenci memleketlerine geri döndü’

Özer, depremin ardından bölgeden ayrılan, ancak daha sonra geri dönen öğrenci sayısını da açıkladı:

”450 bin öğrenci nakillerini diğer illere aldırdı. 59 bin 922 öğrenci memleketlerine geri döndü. Dikkat çekici nokta en fazla dönüş Kahramanmaraş’ta. Onu Hatay izliyor 10 bin öğrenci Hatay’a döndü.’

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*