6 bin çalışanıyla deprem bölgesinde

İskenderun Sarıseki tesisine yakın bölgede 4 bin kişilik bir yaşam alanında kendi çalışanları ve iş ortaklarının çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılayan, Osmaniye’deki tesisinde 150 çalışanını aileleriyle birlikte ağırlayan Tosyalı Holding, bölgenin iklimine uygun malzemelerle, içerisinde bir evde olabilecek temel ihtiyaçlarının karşılanabileceği, normal prefabriklerden farklı olarak özel tasarlanan konteynerleri de her bir çalışanın istediği yere, tüm altyapısını da kurarak teslim etmeye başladı.

Altyapısı hazır…

Tosyalı Holding’den yapılan açıklamada insanların yaşamlarını istedikleri gibi devam ettirmeyi talep ettikleri, o yüzden köylerine, kasabalarına ya da eski evlerine yakın en uygun alan neresiyse konteynerlerin oraya kurulduğu belirtiliyor.

Elektrik, su başta olmak üzere tüm altyapısı hazır olarak teslim edilen konteynerlerden, nisan ayı sonuna kadar 650 adet teslimat yapılmış olacak.

Tesisin yapımı sürüyor

Tosyalı Holding, ayrıca burada Türkiye’nin en büyük demir-çelik tesislerinden birinin inşasını tamamlamak üzere çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu bölgede çok sayıda yabancı ve yerli uzman başta olmak birçok insan ağırlanıyor. Burada Tosyalı Holding tarafından kurulan 120 konteyner bulunurken tesisin inşasında çalışan iş ortaklarının çalışanları da bu 4 bin kişilik yaşam alanında, üç öğün sıcak yemek başta olmak üzere her türlü imkândan yararlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir