Atatürk’e hakaretten tutuklandı! İlginç savunma

Çukurova ilçesinde eşi ve çocuğuyla birlikte kedisini veterinere götüren Bülent Yılmaz, iddiaya göre, eşine kedilere çok para harcadığını söyleyerek hakaret etmeye başladı.

Bu sırada küfürden rahatsız olan veteriner teknikeri Melek Nida Şahin, küfürleri duymazdan gelerek masasına oturdu.

Yılmaz, Şahinin duvarında asılı Atatürk portresine bakarak hakaret ve küfür etmeye başladı. Şahin’in Yılmaz’ı uyarması üzerine ikili arasında sözlü tartışma yaşandı.

Telefonu çıkartan Şahin, Yılmaz’ın Atatürke ettiği küfürleri kanıtlamak için o anları kaydetti. Telefona bakarak küfürlerine devam eden Yılmaz, ayrıca Şahin’e de saldırarak darbetti.

Çevredeki vatandaşların araya girmesiyle Yılmaz, veterinerden çıkarıldı. Şahin, olayın ardından hastaneye giderek darp raporu alıp Yılmaz hakkında şikayetçi oldu.

Görüntüleri izleyen polis ekipleri, Yılmaz’ı gözaltına aldı. Yılmaz, ifadesinde Atatürkü çok sevdiğini ancak yakın zamanda olduğu ameliyat nedeniyle kullandığı ilaçların etkisinde bulunduğunu ve pişman olduğunu söylediği öğrenildi. İfadesinin ardından mahkemeye sevk edilen Yılmaz, tutuklandı.

Melek Nida Şahin darp raoru alıp Bülent Yılmaz’dan şikayetçi oldu

KİMSE HAKARETLERDE BULUNMA CESARETİNDE BULUNMASIN

Olayın ardından açıklamalarda bulunan Melek Nida Şahin, Bülent Yılmaz’ın önce eşiyle tartıştığını daha sonra ise kendisine küfür ettiğini belirterek şunları kaydetti:

“Kadınlar hakkında genellemeler yapmaya başladı. Kızı yanıma gelerek, Babam normalde hayvanları çok sever ama biraz sinirli. O yüzden böyle davranıyor demesi üzerine ben de olağan şeyler olduğunu söyledim.

Bu sırada bana doğru dönerek, ‘Kadın değil mi, hepsi aynı işte’ diyerek küfür etmeye başladı. Sinirlendim ama duymamazlıktan gelerek masama oturdum. Masamın üzerinde Atatürk portresi vardı. Portreye bakıp daha sonra bana, ‘Sen Atatükçü müsün?’ dedi ben de ‘Evet’ dedim.

Atatürk’le ilgili ileri geri konuşup hakaret ve küfürler etmeye başlayınca uyardım. Daha sonra küfrün dozunu artırdı. Ben de kendisine ‘Burada Atatürke hakaret edemezsin’ diye tepki gösterince ‘İstediğim yerde istediğim gibi konuşurum’ dedi.

Klinikten çıkmasını istedik. Küfürlerini benim şahsıma yöneltmeye başladığında görüntü çekmeye başladım. Görüntü çektiğimi görünce Atatürke olan küfürlerine devam etti ve daha sonra beni darbedip daha sonra gitti.

Olaydan sonra hastaneye gittim ve darp raporu alıp şikayetçi oldum. Kendisini hukuka teslim ediyorum. Bundan sonra hiç kimse Atatürk’e ve şerefli Türk kadınlarına hakaretlerde bulunma cesaretinde bulunmasın”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir