Barış Yarkadaş “bıraktı”

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda, “değişimciler”in adayı Özgür Özel, ikinci turda 812 oyla, partinin yeni genel başkanı seçildi. Kılıçdaroğlu, genel başkanlığa veda etmek ett.

CHP’de değişimin ardından TV100.com yazarı gazeteci Barış Yarkadaş’ın, TV100’deki Kübra Par ile Farklı Açılar programında “Özgür Özel seçimi kazanırsa ben mesleği bırakırım” sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Yarkadaş’ın kararı, ne diyeceği merakla bekleniyordu. Yarkadaş kararını Taksim Meydanı programında açıkladı.

Yarkadaş, “Bu video 29 milyon kişi tarafından izlenmiş. Daha Özgür Özel ile Ekrem İmamoğlu anlaşmamaıştı. Sayın genel başkanla yola devam edilmesini istiyordum. Kılıçdaroğlu’na hakkımı helal ediyorum, kendisinin de hakkını helal etmesini isterim. Uzun yıllardır gazetecilik yapıyorum. Benim gazetecilik dışında hiçbir gelirim yok. Bu kurum çalışanlarını özgür kılan bir kuruluş. Bir ben gazeteciliği iktidarı denetleyen bir meslek olara görüyorum. Halkın çıkarlarını gözetiyorum. CHP’nin eski vekili olduğum için siyasi olarak da tavır alıyorum. Türkiye’de bu tür iddialı sözler hep dile getirildi. Kamoyuna verdiğim sözü tutuyorum. Saat 23:49 itibariyle söz verdiğim üzere aktif gazeteciliği bırakıyorum. Siyaset yorumcusu olarak devam edebilirim. Kararımı yarın vereceğim.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir