Cem Karaca’nın Gözyaşları için mücadele çağrısı

Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca geçen cuma günü vizyona giren ‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ filminin durdurulması için mahkemeye başvurdu. İlkim Karaca’nın belirlenen 3.5 milyon TL’lik teminatı mahkemeye yatırması halinde filmin gösteriminin durdurulmasına karar verildi.

Bu kararın ardından Cem Karaca’nın Feride Balkan’dan olan oğlu Emrah Karaca düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

“Babamın eserlerine ait hakların 4’te 3’ü bana ait. Bu şahıs kendisine ait olan 4’te 1 hakkını 2018 yılında bir müzik şirketine sattı. Buna rağmen yapımcılarımız kendisiyle görüştü ancak 16 milyon TL para talebi kabul edilmeyince agresifleşti. Tedbir kararıyla 90 milyonluk bütçeyle hayata geçirilmiş bu iş için bu şahıs 3.5 milyon TL yatırırsa film gösterimden kalkacak. Bu teminat hangi zararı karşılayacak?”

“HATIRASINI YAŞATALIM”

Yapım şirketi Fikri Harika ve Aytaç Medya da seyircilere mücadele çağrısında bulundu:

“Seyircilerimizi, en yakınlarındaki sinemaya giderek Cem Karaca’nın mirasına sahip çıkmaya ve geçmişte olduğu gibi bugün de büyük ustamızı yalnız bırakmayıp sanatını desteklemeye davet ediyoruz. Bu mücadelede birlikte olalım ve Cem Karaca’nın hatırasını yaşatalım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir