Dudak Uçuklatan Rakam! Pizza Devi Domino’s Satılıyor!

Domino’s pizza, Hintli gıda şirketi Jubilant Foodworks’a 73 milyon euroya satılıyor.

Yemek hizmeti şirketi Jubilant Foodworks Salı günü yaptığı açıklamada, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenen DP Eurasia’nın hisselerini 73,35 milyon € (yaklaşık
80,3 milyon $) nakit karşılığında alacağını söyledi.

DP Eurasia, Domino’s Pizza markasının Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’daki tek ana franchise sahibi.

DP Eurasia, iştirakleriyle birlikte 31 Ekim 2023 itibarıyla Türkiye’de 678, Azerbaycan’da 10 ve Gürcistan’da 6 olmak üzere 694 mağazasında pizza teslimatı ve paket servis/yemek imkanı sunuyor.

Halihazırda DP Eurasia’nın yüzde 48,84’lük adi hissesine sahip olan Jubilant, şirkette kalan yüzde 51,16’lık hisseyi de mevcut hissedarlarından satın alacak.

Bu satın alma mevcut yüzde 48,8 hisseyle birlikte DP Eurasia’yı Jubilant Foodworks’ün tamamına sahip olduğu bir yan kuruluşa dönüştürecek. Böylece, DP Eurasia’nın mali performansı Jubilant Foodworks’ün konsolide rakamlarına dahil edilecek.

DP Eurasia’nın hâlihazırda Türkiye’de 678’e yakın, Azerbaycan’da 10 ve Gürcistan’da 6’ya yakın mağazası bulunuyor. Türkiye’nin en büyük pizza dağıtım şirketine sahip grubun pizza işinin yanı sıra, %78’i franchise olan 67 mağazada faaliyet gösteren kendi kahve markası COFFY de bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir