Şanlıurfa’da izinsiz yürüyüşe biber gazlı müdahale

Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan için DEM parti öncülüğünde 1 Şubat’ta Kars ve Van’da başlatılan yürüyüş grubu Şanlıurfa’ya geldi. Kent girişinde sloganlarla ve karanfillerle karşılanan grup daha sonra DEM Parti binasının bulunduğu Ahmet Bahçıvan İş Merkezi’nde toplandı. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde aralarında milletvekillerinin de bulunduğu grup basın açıklamasında bulundu.

YASAK HATIRLATILDI

Şanlıurfa Valiliği tarafından kent genelinde her türlü etkinlik ve eylemlerin yasak olduğu hatırlatılan grup uyarılara aldırış etmeden eylemlerine devam etti. Gerginliğin yaşandığı eylemde bir grup ise caddeyi trafiğe kapattı. Bunun üzerine polis kapanan yolun açılmasını istedi. Polisin uyarısına aldırış etmeyen gruba polis müdahalede bulundu.

Yaşanan arbedede ismi öğrenilemeyen bir kadın yere düşen copu alarak polise vurmaya başlaması üzerine gruba müdahalede bulundu. Bu sırada gruptakilerin sloganlar eşliğinde yürümesi üzerine polis bu kez toplanan gruba biber gazıyla müdahalede bulundu. Yağışlı havaya rağmen eylemlerini bir süre sürdüren grup daha sonra DEM Parti binasına geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir